رفتن به محتوای اصلی
| باید باور کنیم که باورهامون ما رو می سازن | محمد حسینی (فریبرز) ان ال پی

ان ال پی چیست ؟

شاید برای بسیاری افراد کلمه “ان ال پی” عبارتی ناآشنا باشد. توضیح اینکه برنامه‌ریزی عصبی زبانی چیست نیاز به مطاله ی مقاله ای طولانی دارد اما کلیات آن را میتوانید در قسمت nlp در شهریار مشاهده نمایید.

NLP چیست؟

برنامه‌ریزی عصبی زبانی یا همان ان ال پی (Neuro-linguistic programming یا به اصطلاح NLP) روشی ارتباطی، فردی، اجتماعی و روان درمانی است که به عنوان روشی برای تغییر عقاید و باورهای غلط جهت رویکرد جدیدی در زنذگی پیش گرفت. ایجادکنندگان این علم به نام های ریچارد بندلر و جان گریندر، در سال ۱۹۷۰ در کالیفرنیای آمریکا دست به کشف این روش نمودند. آنان ادعا داشتند که بین فرآیندهای عصبی یا همان مغز انسان، الکوهای رفتاری و پردازش های گویشی یا همان زبانی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد؛ که می توان این روابط را کنترل کرد و برای بهبود شرایط زندگی از آن بهره گرفت.

تاثیر NLP در زندگی و رفتار

در این روش تنها نقشه افراد یا همان دیدی که هر انسانی به جهان اطراف خود دارد اهمیت دارد و به تفکرات خاصی که ذهن ها دارند تتوجهی نمیکند. در اصل این علم میگوید که هر شخصی طرز تفکر خاص خود را داراست و باید به هر نوع طرز تفکری احترام بگذاریم. زندگی هر شخص بر اساس تفکرات و تجارب وی شکل میگیرد؛ پس nlp در شهریار در همین راستا عمل کرده و با ایجاد الگوهای جدید ذهنی از طریق تولید مسیر عصبی جدید شمارا موفق تر از دیروز میکند. البته فقط تولید مسیر عصبی کافی نیست؛ بلکه ان ال پی بر اساس تفکرات افراد موفق مسیرهای عصبی افراد موفق را شناسایی کرده و در صدد است تا این مسیرها را در شما نیز ایجاد نماید.

امید است این چند کلمه مثمر واقع شده و آگاهی نسبی را در شما عزیزان ایجاد کرده باشد.

تاثیر ان ال پی در رفتار

رفتار خوب و خوشایند باعث صمیمیت و خوش دلی خواهد شد.

تشخیص دروغگویی

حقیقت همان دروغی است که بارها و بارها تکرار شده است.

کاربردهای ان ال پی

پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند، نمیسوزانند.

تاثیر ان ال پی در زندگی

از امتحان کردن مسیر های جدید نترسید.

برگشت به بالا