[vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1572769796175{padding-top: 50px !important;background-color: #eeeff1 !important;}”][vc_column width=”1/2″][vcex_heading text=”تولد و تحصیل” tag=”h2″ font_size=”18px”][vcex_spacing size=”15px”][vc_column_text]

ما یون متولد ۱۵ اکتبر سال ۱۹۶۴ در شهر هانگژو چین است. خانواده‌ی یون ثروت زیادی نداشتند و نمی‌توانستند فرزندان خود را آنطور که باید و شاید از لحاظ مالی تأمین کنند.

جک که فردی اجتماعی با ارتباطات قوی بود، در دوران دانشگاه به‌عنوان رئیس انجمن دانشجویان فعالیت می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی او شغل‌های زیادی را امتحان کرد و در نهایت به‌عنوان استاد زبان انگلیسی و تجارت جهانی در دانشگاه دیانزی هانگژو مشغول به کار شد. حقوقی که ما در اولین شغل خود دریافت می‌کرد برابر با ۱۲ دلار در ماه بود. 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”6880″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1572769904654{padding-top: 20px !important;background-color: #eeeff1 !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”6884″ css=”.vc_custom_1572770140651{padding-top: 45px !important;}”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vcex_heading text=”آشنایی با اینترنت و ورود به دنیای تجارت الکترونیک” tag=”h2″ font_size=”18px”][vcex_spacing size=”15px”][vc_column_text]

اولین آشنایی این مدیر موفق چینی با اینترنت به سال ۱۹۹۴ مربوط می‌شود. یک سال بعد و در ابتدای سال ۱۹۹۵، او به همراه چند دوست خود به آمریکا سفر کرد و آنجا بود که بیشتر با اینترنت آشنا شد. ما در اولین استفاده از اینترنت، نام چند نوشیدنی را جستجو کرد و دید در نتایج نشان داده‌شده، اسمی از وب‌سایت‌های چینی نیست.
در جستجوی بعدی، او سپس اطلاعاتی در مورد کشور چین جستجو کرد و دوباره هم وب‌سایت چینی پیدا نکرد. در نهایت او  تصمیم گرفت یک وب‌سایت در مورد کشور چین تأسیس کند.
 ما در سال‌ ۱۹۹۹، از شغل خود که کار در مرکز تجارت الکترونیک بین‌المللی چین بود استفعا داد. تا بتواند شرکت علی بابا را در ساختمان شخصی خود احداث کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]