رفتن به محتوای اصلی
| باید باور کنیم که باورهامون ما رو می سازن | محمد حسینی (فریبرز) ان ال پی

اسدالله عسگراولادى

در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. از سن ۱۲سالگی شروع به کار کرد شغل پدرش پیشه وری بود و مغازه عطارى داشت. در بازار تهران شروع به کار کرد. روزها کار و شب‌ها درس می خواند. پس از گذراندن کنکور در رشته ادبیات پذیرفته شد اما عصرهایى که فرصت داشت به دانشکده اقتصاد هم مى‌رفت. سال ۱۳۳۹ لیسانس خود را از دانشگاه تهران گرفت.
در کنار درس خواندن سخت مشغول به کار شد. در بازار تهران پیش مرحوم عبدالله توسلی که دایی اش بود مشغول به کار شد. کاراش را از صفر شروع کرد. اولین حقوق اش ۲ ریال بود اولین تجارت را با خرید یک کیسه کنجد به قیمت ۵۳ تومان از بازار تهران شروع کرد و آن کیسه کنجد را به نانوایى سر محل به قیمت ۷۰ تومان فروخت.

دارایی

سال ۱۳۳۴ تصمیم گرفت تاجر شود. به اتاق بازرگانى رفت که کارت بازرگانى بگیرد. نایب رئیس اتاق وقت طبق قانون از او سوالاتی پرسید که او موفق به پاسخ دهی به آن ها شد.
۲ سال بعد با قسط و تخفیف حجره‌اى به مبلغ ۴ هزار تومان خرید و رشته خشکبار را انتخاب کرد و هنوز بعد از ۵۴ سال در همین رشته ادامه می دهد چون به سرمایه کمى نیاز داشت و سود رسانی بالایی را همراه داشت. اولین مشتری او در صادرات کشور سنگاپور بود.
او از کم به زیاد رسید و ثروت خود را روز به روز افزایش داد. بطور مثال قیمت اولین خانه اش ۵۶۰۰ تومان که بعد ها خانه های گران تری را خرید او هیچ کدام از خانه های خود را نفروخته و آن ها را اجاره داده هست . او در خارج دفاتری در شهر های هانبورگ، لندن و دبی دارد

برگشت به بالا